Ansamblul Folcloric “Prahova” si Ansamblul Folcloric “Prahova Junior”

Ansamblul “Prahova Junior” al Casei de Cultură “Ion Luca Caragiale” a Municipiului Ploieşti a obţinut premiul al II-lea la Festivalul Concurs “Joc și cânt la Breaza”, ediţia a IV-a. Festivalul, care s-a desfăşurat duminică, 4 iunie 2017, în localitatea al cărei nume îl poartă, a fost organizat de Liceul Teoretic “Aurel Vlaicu” Breaza, în parteneriat cu Primăria Orașului Breaza, Inspectoratul Școlar Județean Prahova, Centrul Județean de Cultură Prahova și Centrul Cultural “Ion Manolescu” Breaza. Ansamblul “Prahova Junior” își desfășoară activitatea sub îndrumarea lui Gheorghe Grama, coregraful Casei de Cultură “Ion Luca Caragiale” a Municipiului Ploiești.

Tabara Internationala de Creatie Plastica “Dan Platon” 4-15 iulie 2017

Afis tabara de pictura 2017 site

Comunicat Tabara de Creatie Plastica Dan Platon0001-1

“Deschiderea Taberei Internaționale de Creație Plastică „Dan Platon”, ediția a XI–a, a avut loc marți, 4 iulie 2017, de la ora 17.00, la Hotel Central Ploiești, Sala Beta.”

unnamed_1

unnamed_2

unnamed_3

unnamed_4