Festivalul național “I.L.Caragiale”, 1-30 mai 2018
Concursul național de teatru amator
Concursul național de proză scurtă

comunicat_787_15052018_castigatori concurs proza scurta comunicat_922_31052018_castigatori concurs teatru amator

Programul concursului este următorul:

Ora 09.45 – întâlnirea tuturor trupelor, familiarizarea cu scena, prezentarea juriului format din: Vlad Basarabescu – actor, președinte al juriului, Adrian Piciorea-actor și Corina Popa –filolog.

10.00
Ionescu Diana Andreea, actor amator independent, va prezenta spectacolul “Monolog Lady Anne”, de William Shakespeare, durata 5 minute.

10.30
Trupa “Solilocvii” reprezentând Liceul Teoretic “Brâncoveanu Vodă” Urlați, va prezenta spectacolul: “Bădăranii”, de Carlo Goldoni, regie: Drideanu Raluca, profesor coordonator Olaru Marilena, durata: 6:30 min.

11.05
Trupa “Solilocvii”, reprezentând Liceul Teoretic “Brâncoveanu Vodă” Urlați, va prezenta spectacolul: “A treia țeapă-Fragment”, de Marin Sorescu, regie: Radu Ștefan Theodor, durata: 10 min.

11.40
Trupa “Atitudini”, reprezentând Casa de Cultură “Ion Luca Caragiale” a Municipiului Ploiești, va prezenta spectacolul “Vizită”, de I.L.Caragiale, regie: Gelu Nicolae Ionescu, profesor coordonator Gelu Nicolae Ionescu, durata: 25 minute.

12.10-13.10-Pauza de masă

13.10
Drăgan Daria-Andreea, reprezentând Casa de Cultură “Ion Luca Caragiale” a Municipiului Ploiești, va prezenta monologurile “Cabaretul cuvintelor”, “Tandrețe”, “Speranță”, “Da” , de Matei Vișniec, regie: Gelu Nicolae Ionescu, profesor coordonator Gelu Nicolae Ionescu, durata: 15 minute.

13.50
Ana Zett- reprezentând Casa de Cultură “Ion Luca Caragiale” a Municipiului Ploiești, va prezenta spectacolul “Alergătoarea”, după “Alergătorul”, de Matei Vișniec, regie: Gelu Nicolae Ionescu, profesor coordonator Gelu Nicolae Ionescu, durata: 20 minute.

14.10-15.10 – pauză de jurizare

15.10-Festivitatea de premiere a Concursului Național de Proză Scurtă și a Concursului Național de Teatru Amator.

fisa_de_inscriere_festival_I.L..C_052018 regulament_concurs_de_teatru_amator_052018 regulament_concurs_de_proza_scurta_I.L.C_052018

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial